• Kome Klub

ROK 2023 - Šindel cup doplňuje další závod!

Nebudeme se tu rozepisovat o tom, kolik vlastně naboucháme závodů do ročníku 2023.

Pojďme tedy k věci a to hned napřímo!


Člen týmu Kuba Odl přišel s velice dobrým podmětem k uspořádání třídenní výzvy s názvem TRI CHALLENGE!

Bude se tedy jednat o tři různé závody, přičemž každý startuje v jiný den a nese jinou náročnost!


Představme si koncept:

PÁTEK:

ULTIMÁTNÍ SPRINT - závodníci budou muset zdolat hned dva za sebou jdoucí triatlony na opravdu krátkých tratích. Co ale nebude těžké do délky, bude těžké v technice.

  • plavání v jedné délce

  • horské kolo bude koncipováno do okruhu na trati, která ponese náznaky cyklokrosu a my se pokusíme vybudovat i překážky jako jsou lavice, slalom a skoky (trať po absolutní rovině)

  • běh pak bude rovinatý a bude částečně kopírovat trať horského kola.

Jakmile tedy účastníci odkrouží 100m plavání, 3km horského kola a 750m běhu, berou si opět plavecké brýle a noří se do dalšího totožného triatlonu!


SOBOTA:

Sobotní závod pro účastníky TRI CHALLENGE bude některým dobře znám, jedná se o závod LONG. Tedy náš opravdu poctivý terénní triatlon se vzdálenostmi 1,2km plavání, 28km horského kola a 8km krosového běhu.


NEDĚLE:

Po pátečním ultra sprintu a sobotním teréňáku pak přijde na řadu závod HOBBY. Zde se borci a borkyně TRI CHALLENGE naposledy utkají v závodě, který je koncipován pro širokou veřejnost.

Jedná se tedy o lehký terénní triatlon na délkách 200m plavání, 14km horského kola a 1500m běhu.BODOVÝ SYSTÉM:

co by to však bylo za třídenní etapák, bez bodového systému! Jelikož TRI CHALLENGE je teprve v plenkách a my nevíme, jak silný bude zájem, proto padlo rozhodnutí, uspořádat tento závod pouze v kategoriích MUŽI a ŽENY od 15let.

Body se sbírají ve všech třech závodech v rámci konání TRI CHALLENGE a po sečtení se určí vítězná trojice mužů a žen! Je tedy nutné absolvovat všechny tři závody!

BODY:

  1. místo - 100 bodů

  2. místo - 95 bodů

  3. místo - 90 bodů

  4. místo - 85 bodů

  5. místo - 80 bodů

  6. místo a dále = vždy -5 bodů

Všichni účastníci TRI CHALLENGE se však mohou bezesporu snažit i o umístění v jednotlivých závodech. Tedy je možné, že právě ty, budeš nejrychlejší v LONGU (kde tě vyhlásíme) a například v TRI CHALLENGE budeš celkově druhý po všech třech závodech (budeš také vyhlášen pro TRI CHALLENGE).


CENA: cena startu v TRI CHALLENGE je 650.-Kč za všechny tři závody! Pokud vezmeš v potaz ceny jednotlivých závodů, je jasný, že se to i vyplatí!

Registrace do TRI CHALLENGE bude otevřena v lednu 2023.


349 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše